ماساژ

ماساژ سوئدی چیست و چه فوایدی دارد؟

ماساژ سوئدی

اگر از بین انواع ماساژ می‌خواهید در مورد پرسش ماساژ سوئدی چیست بیشتر بدانید، بهتر است این مقاله جامع و کامل را از دست ندهید. ما در این مقاله می‌خواهیم به صورت خاص به بررسی ماساز سوئدی بپردازیم. بسیاری از افراد از زمان‌های گذشته تا به امروز به دنبال یک راهکار طبیعی برای درمان مشکلات جسمی و روحی خود هستند.

ماساژ به عنوان یک تکنیک پزشکی است که می‌تواند سطح اکسیژن رسانی خون را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. ماساژ به سبک سوئدی یک ماساژ حرفه‌ای است که شامل مالش طولانی و فشار است. در صورت تمایل تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ماساژ سوئدی چیست ؟

ماساژ به سبک سوئدی که یک نوع مدیتیشن خاص محسوب می‌شود جز اولین انتخاب‌هایی است که برای درمان بسیاری از مشکلات جسمی در ذهن فعالان علم پزشکی خطور می‌نماید. تکنیک‌های استفاده شده در این ماساژ به گونه‌ای است که باعث آرام کردن کل بدن می‌شود. این نوع ماساژ فواید زیادی برای سلامت کلی بدن دارد که با افزایش سطح اکسیژن خون می‌تواند سموم موجود در ماهیچه را کاهش دهد.

ماساژ سوئدی

اگر دارای مفاصل خشک و آسیب پذیر هستید با استفاده از ماساژ سوئدی می‌توانید در یک بازه زمانی مشخص، انعطاف پذیری بدن خود را افزایش دهید. تکنیک‌های این نوع ماساژ شامل فشار دایره‌ای شکل توسط کف دست است که باعث ورز دادن بخش‌های مختلف بدن می‌شود. یک تراپیست حرفه‌ای با داشتن دست‌های قوی می‌تواند عمل خم کردن و کشش را در افراد به راحتی انجام دهد.

تاریخچه ماساژ سوئدی

این نوع ماساژ طبق آناتومی بدن هر فرد قابل اجرا است که توسط یک فیزیولوژیست سوئدی ابداع شد. هنریک لینگ یک پزشک ژیمناسیک است که با شناخت آناتومی بدن توانست حرکات خاص این ماساژ را ابداع نماید. این نوع ماساژ در سال 1858 به عنوان یک جنبش سوئدی درمان وارد اروپا شد و به دلیل کارآمدی زیادی که داشت مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان به ماساژ قرار گرفت. به جرات می‌توان گفت که امروزه این نوع ماساژ به عنوان پایه اصلی ماساژ در کشورهای غربی بوده و بسیار پرطرفدار است.

ماساژ سوئدی بر اساس شیوه مطالعه بر روی فیزیولوژی، ژیمناسیک و استفاده از تکنیک‌های ماساژ چین، روم، یونان و مصر ابداع شده است. فردی که در این زمینه مشغول به فعالیت است با داشتن دستان تنومند می‌تواند تکنیک‌های مختلف این ماساژ را اجرا نماید. حال که با تاریخچه‌ این سبک از ماساژ آشنا شدید بهتر است بدانید که منظور از ماساژ سوئدی چیست. این سبک از ماساژ شمال مالیدن، اصطکاک، ضربه زدن و تکان دادن است. مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که بهره‌گیری از این ماساژ باعث افزایش هورمون شادی در بدن می‌شود. این امر به نوبه خود با کاهش هورمون استرس می‌تواند سیستم ایمنی بدن را قوی نماید.

ماساژ سوئدی

مدت زمان لازم برای انجام ماساژ سوئدی

شاید نتوان یک زمان مشخص برای این سبک از ماساژ تعیین کرد چرا که هر فرد متناسب با وضعیت جسمانی خود می‌تواند از این ماساژ بهره‌مند شود. یک سری حرکات اصلی در ماساژ به سبک سوئدی وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به افلوراژ (مالش طولانی با کف دو دست)، فشار، ضربه، لرزش و اصطکاک اشاره کرد. تراپیست با ایجاد فشار باعث شل شدن عضلات شده و گردش خون را افزایش می‌دهد. همچنین در ماساژ سوئدی استفاده از ضربه مرسوم است چرا که باعث تحریک عضلات و رفع تنش خواهد شد.

زمانی که مدت انجام ماساژ به نصف می‌رسد، تراپیست با استفاده از دست یا یک دستگاه کاربردی، حرکات سریعی را در عضلات بدن ایجاد می‌نماید که این امر باعث شل و آرام شدن عضلات می‌شود. در انتها نیز با فشار سریع که به صورت حرکات دایره‌ای انجام می‌شود گره‌های عضلانی به خوبی از هم باز می‌شوند. مدت زمان نرمال این ماساژ چیزی حدود 45 دقیقه است که بسته به بدن هر فرد متفاوت است.

فواید ماساژ سوئدی

ماساژ درمانی به عنوان یک راه حل کلیدی برای درمان بسیاری از مشکلات جسمی و روحی است. امروزه برای تسکین بسیاری از دردهای عضلانی می‌توان از ماساژ درمانی استفاده کرد. شاید جالب باشد بدانید که بسیاری از افراد از این شیوه ماساژ برای کاهش یبوست و اختلالات هاضمه استفاده می‌کنند. یک سری فواید کلیدی در این ماساژ وجود دارد که در این بخش قصد معرفی بهترین فواید ماساژ سوئدی را داریم:

• ریلکسیشن

یکی از مهم‌ترین فایده ماساژ به سبک سوئدی ریلکسیشن کل بدن است. در یک جلسه حدود 45 دقیقه‌ای می‌توانید به آرامش کامل بدن برسید. در جلسات ماساژ درمانی، بیشتر ماهیچه‌های اصلی درگیر می‌شوند که این امر می‌تواند باعث افزایش خونرسانی در ماهیچه‌ها شود. هدف اصلی ماساژ درمانی رسیدن به آرامش کلی بدن است که در این سبک از ماساژ به خوبی اجرا می‌شود.

• افزایش سیستم ایمنی بدن

حال که با پرسش ماساژ سوئدي چيست آشنا شدید، باید بدانید که این سبک از ماساژ باعث افزایش گردش خون در بدن شده که این امر می‌تواند فشار وارد شده بر عروق را کاهش دهد. افزایش خونرسانی به نوبه خود باعث تقویت قلب شده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌نماید. داشتن سیستم ایمنی قوی مانع ابتلا به بیماری‌های عفونی خواهد شد. به دلیل این که این سبک از ماساژ بر روی بخش‌های مختلف بدن انجام می‌شود می‌تواند سرعت دفع سموم و پسماند‌های بدن را افزایش دهد.

ماساژ سوئدی

• تسکین دردهای جسمی

اگر بخواهید مدیریت دقیق‌تری بر روی دردهای مزمن بدن خود داشته باشید و دردهای جسمی را کاهش دهید، استفاده از این نوع ماساژ توصیه می‌شود. افرادی که دارای درد در مفاصل خود هستند و یا به دلیل ورزش حرفه‌ای دچار آسیب‌های مفاصل شده‌اند می‌توانند از ماساژ سوئدی استفاده کنند. این نوع از ماساژ با داشتن تکنیک‌های مختلف باعث کاهش دردهای عضلانی خواهد شد.

• کاهش افسردگی

اگر بخواهید افسردگی خود را کاهش دهید و استرس‌تان را در طول روز و در شرایط حساس زندگی در یک سطح متعادل قرار دهید، بهتر است از ماساژ درمانی استفاده کنید. کاهش استرس باعث کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی خواهد شد.

موارد منع ماساژ سوئدی

همان‌طور که بیان شد ماساژ درمانی به عنوان یک راه کلیدی برای کاهش دردهای جسمی و روحی است. اگر بخواهید از تکنیک‌های کاربردی ماساژ استفاده کنید باید به دنبال انتخاب یک تراپیست حرفه‌ای و با تجربه باشید. کسانی که دارای بیماری‌های مختلف نظیر بیماری سرطان هستند و یا از دیابت رنج می‌برند، بهتر است از انجام این نوع ماساژ خودداری کنند، چرا که تشدید ضربه‌های وارد شده به بدن ممکن است باعث آسیب‌های جبران ناپذیری در فرد شود. به غیر از موارد گفته شده سایر افراد متناسب با فیزیک بدنی خود می‌توانند از ماساژ به سبک سوئدی استفاده کنند.

جمع بندی

ماساژ درمانی به عنوان یکی از ساده‌ترین شیوه‌های درمان دردهای جسمی و روحی است. در این مقاله به پرسش ماساژ سوئدی چگونه است پاسخ داده شده است تا افراد ضمن شناخت این سبک از ماساژ، بتوانند در صورت نیاز از آن استفاده کنند. علم ماساژ به صورت عنوان یک علم کاربردی در حال پیشرفت است و در آینده ممکن است بتواند باعث درمان بسیاری از مشکلات و بیماری‌های امروزی شود. اگر بخواهید جسم و روح سالمی داشته باشید، در کنار ورزش کردن بهتر است هفته‌ای یک جلسه از ماساژ درمانی استفاده کنید.
جهت دریافت نتیجه عالی کافی است به دنبال یک کلینیک مناسب و معتبر باشید تا با مدیریت بهتر هزینه‌های خود به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *