ماساژ

ماساژ فول بادی چیست و چه تفاوتی با ماساژ هپی دارد ؟

ماساژ فول بادی

مشکلات جسمی و روحی از طریق شیوه‌های درمانی مختلف قابل کنترل است لذا هر فرد متناسب با سطح بیماری خود می‌تواند یک شیوه درمانی مناسب را انتخاب نماید. ماساژ درمانی به عنوان یک روش مکمل در کنار درمان‌های دارویی است. یکی از ماساژ‌های پرطرفدار که باعث کاهش استرس و اضطراب بدن می‌شود، ماساژ فول بادی است. این نوع ماساژ دارای تکنیک‌های متنوع است که به گیرنده ماساژ این امکان را می‌دهد که بتواند استرس شدید بدن را کنترل نماید.

شاید تصور کنید که ماساژ Full Body فول بادی با ماساژ هپی یک شکل است اما باید بدانید که تفاوت‌های زیادی در این دو نوع سبک ماساژ وجود دارد. اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید بهتر است تا پایان همراه ما باشید.

ماساژ فول بادی چیست ؟

همان‌طور که از کلمه فول بادی می‌توان دریافت، این سبک از ماساژ به ماساژ کل بدن شهرت دارد. ماساژور با استفاده از تکنیک‌های روز می‌تواند تا حدود زیادی استرس و اضطراب شدید بدن را آرام نماید. افرادی که دارای انرژی منفی زیادی در بدن خود هستند و همواره در طول روز احساس کسالت دارند، می‌توانند این سبک از ماساژ را امتحان کنند. اگر تراپیست تخصص کافی داشته باشد می‌تواند اثربخشی ماساژ را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

 ماساژ فول بادی

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که ماساژ فول بادی یعنی چی و چه کاربردی دارد. در نگاه تخصصی می‌توان گفت که این سبک درمانی بر روی نقاط مختلف بدن کار می‌کند که شامل ماساژ از سر تا نوک انگشتان پا است. ماساژور اگر دارای تجربه کافی باشد می‌تواند با اعمال تکنیک‌های مناسب، آرامش را به بدن گیرنده ماساژ برگرداند. بهره‌گیری از این ماساژ برای کسانی که می‌خواهند در طول شب خواب راحت و بدون دغدغه‌ای داشته باشند مفید است.

همان‌طور که در مقدمه به آن اشاره شد، بسیاری از افراد این سبک از ماساژ را با ماساژ هپی یکی می‌دانند، اما با نگاه به جزئیات هر کدام می‌توان دریافت که ماساژ مدل هپی با سبک ماساژ کامل بدن تفاوت‌های زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت.

فواید ماساژ فول بادی

زمانی می‌توانید از فواید ماساژ درمانی استفاده کنید که به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید. استفاده از کلینیک‌های زیبایی معتبر باعث خواهد شد تا با یک هزینه مناسب بتوانید به نتیجه دلخواه برسید. انتخاب یک کلینیک سلامتی باکیفیت باعث خواهد شد تا از تجربیات تراپیست متخصص استفاده کنید. بهره‌گیری از ماساژ Full Body می‌تواند مزایای زیادی برای افراد داشته باشد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بهبود وضعیت تنفس

در جلسه ماساژ درمانی، تراپیست از فرد می‌خواهد که برای رسیدن به نتیجه بهتر نفس‌های عمیق بکشد. این کار باعث می‌شود تا سطح اکسیژن رسانی خود افزایش پیدا نماید. افزایش گردش خون در بدن باعث بهبود سطح انرژی خواهد شد. زمانی که در ماساژ فول بادی نفس عمیق می‌کشید، گرفتگی‌های موجود در سیستم تنفس آزاد شده که این امر برای کاهش استرس و اضطراب بدن مفید است. تراپیست با کار کردن بر روی عضلات کلی بدن‌تان باعث خواهد شد تا گرفتگی عضلات آزاد شد.

  • کاهش استرس و افسردگی

استفاده از شیوه ماساژ درمانی می‌تواند به مرور زمان باعث کاهش استرس بدن و افسردگی شود. افرادی که دارای انرژی منفی در جسم و ذهن خود هستند، به مرور زمان دچار بیماری‌های روحی نظیر افسردگی می‌شوند. برخلاف ماساژ هپی که بر روی جنبه‌های جانبی ماساژ فعالیت دارد، ماساژ کامل بدن می‌تواند با تخلیه انرژی منفی، به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک نماید. آزاد شدن انرژی مثبت در بدن به مرور زمان باعث کاهش استرس و افسردگی خواهد شد.

  • افزایش سلامت قلب

یک تراپیست حرفه‌ای با بهره‌گیری از تکنیک‌های ماساژ فول بادی قادر است تا افزایش بازگشت سیاهرگ بدن را بهبود ببخشد. این کار باعث می‌شود تا جریان خون و همچنین اکسیژن رسانی بدن به شکل کامل انجام شود که در نهایت منجر به افزایش سلامت قلب خواهد شد. در صورتی که بخواهید به نتیجه مؤثر دست پیدا کنید، باید علاوه بر ماساژ درمانی به فکر تنظیم خواب و خوراک خود باشید. در واقع می‌توان عنوان کرد که ماساژ درمانی به تنهایی نمی‌تواند باعث افزایش سطح کلی سلامت بدن شود. داشتن خواب مناسب، تغذیه کافی و ماساژ درمانی به عنوان یک ترکیب ایده‌آل برای بهبود سلامت قلب است.

  • بهبود سیستم گوارش بدن

استرس به نوعی باعث تخریب سیستم گوارش بدن خواهد شد. کسانی که دارای استرس شدید هستند همواره از مشکلات گوارشی رنج می‌برند. در ماساژ درمانی سیستم عصبی پاراسمپاتیک باعث تنظیم گوارش خواهد شد. مواد شیمایی تولید شده در بدن می‌تواند به مرور زمان باعث آسیب به معده شوند لذا استفاده از یک سبک درمانی مناسب به بهبود حرکات روده و سیستم گوارش کمک خواهد کرد. اگر دارای مشکلات گوارش هستید و در هضم مواد غذایی مشکل دارید، کافی است ماساژ درمانی را امتحان کنید.

ماساژ هپی

  • بهبود کیفیت خواب

اگر بخواهید خواب راحتی داشته باشید، کافی است به ماساژ فول بادی روی بیاورید. ریلکس شدن بدن در این سبک از ماساژ به مرور زمان باعث بهبود انرژی مثبت در ذهن و بدن گیرنده ماساژ خواهد شد. افرادی که بی خوابی‌های شبانه دارند و از کیفیت خواب نامطلوبی رنج می‌برند، می‌توانند ماساژ کل بدن را امتحان کنند. این نوع ماساژ برخلاف ماساژ هپی به صورت کامل بر روی بخش‌های اصلی بدن مانور می‌دهد.

  • افزایش انعطاف پذیری

آزاد شدن عضلات در ماساژ درمانی باعث می‌شود تا انعطاف پذیری بدن به مرور افزایش پیدا نماید. اگر بخواهید گرفتگی عضلات را بدون مصرف دارو رفع کنید بهتر است ماساژ Full Body را امتحان کنید. یک تراپیست حرفه‌ای با اجرای ماساژ در یک وضعیت مناسب و اعمال حرکات و فشار کافی می‌تواند گرفتگی عضلات را درمان نماید.

  • دفع سموم بدن

وجود سموم در بدن باعث کاهش عملکرد کلی بدن خواهد شد، لذا اگر بخواهید جسم سالمی داشته باشید، باید به دنبال استفاده از تکنیک‌های دفع سموم بدن باشید. گره‌های لنفاوی زیادی در بدن انسان قرار دارند که وظیفه دفع سموم بدن را بر عهده دارند. افزایش گردش خون در بدن به واسطه ماساژ درمانی باعث تحریک بافت‌های نرم شده که این امر می‌تواند منجر به افزایش دفع سموم شود. در صورتی که بخواهید بدن سالمی داشته باشید استفاده از ماساژ درمانی توصیه می‌شود.

  • بهبود سیستم ایمنی بدن

اگر بخواهید سیستم ایمنی قوی در برابر بیماری‌های مختلف داشته باشید، ضمن دریافت تغذیه مناسب بهتر است از ماساژ فول بادی استفاده کنید. این شیوه ماساژ با تحریک سیستم لنفاوی بدن می‌تواند قدرت سیستم دفاعی را در مقابل عوامل آسیب رسان افزایش دهد. کسانی که به صورت مرتب از ماساژ درمانی استفاده می‌کنند، کمتر دچار بیماری‌های عفونی می‌شوند.

  • شادابی و سلامت پوست

زمانی که سلول‌های مرده پوست افزایش پیدا نماید، زیبایی چهره به مرور زمان کاهش خواهد یافت. اگر بخواهید شادابی و سلامت پوست خود را افزایش دهید، باید بتوانید سلول‌های مرده پوست را از بین ببرید. ماساژ درمانی یک شیوه عالی برای بازسازی بافت پوست است. استفاده از ماساژ تمام بدن برخلاف ماساژ هپی باعث خواهد شد تا لکه و آسیب‌های پوستی به مرور زمان از بین برود.

  • رفع کسلی بدن

اگر در طول روز کسل هستید و انرژی کافی برای انجام فعالیت‌های روزانه ندارید، بهتر است از ماساژ درمانی استفاده کنید. کسلی می‌تواند منجر به کاهش راندمان فعالیت‌های روزمره شود که این امر برای بسیاری از افراد آزار دهنده است. ماساژ کل بدن باعث بهبود وضعیت گردش خون خواهد شد که این امر می‌تواند برای درمان کسلی بدن مفید باشد.

در ماساژ فول بادی چه قسمت هایی از بدن ماساژ داده می‌شود ؟

یکی از تفاوت‌های اصلی ماساژ هپی و فول بادی در بخش ماساژ نقاط کلیدی بدن است چرا که ماساژ Full Body همان‎طور که از نام آن پیداست بر روی تمام نقاط بدن فعال است. تراپیست برای افزایش سطح سلامت گیرنده ماساژ سعی می‌نماید تا سر، گردن، شانه‌ها، بازوها، دست‌ها، قسمت فوقانی و پایین کمر، ساق پا، پا و نوک انگشتان را به خوبی درگیر نماید. هر یک از بخش‌های مختلف بدن نیاز به ماساژ درمانی دارد تا انعطاف پذیری آن نقطه افزایش پیدا نماید.

تراپیست برای ماساژ سر می‌تواند از بخش شقیقه ماساژ را آغاز کرده و پوست سر را ماساژ دهد. همچنین ماساژ گردن و تیغه‌های شانه می‌تواند باعث آزادسازی گرفتگی عضلات شود. زمانی که ماساژ به بخش‌های پایین کمر می‌رسد، گیرنده ماساژ از دریافت ماساژ فول بادی احساس رضایت می‌نماید.

ماساژ هپی

برای ماساژ چه لباسی بپوشیم بهتر است ؟

زمانی که بخواهید ماساژ را به بهترین شکل دریافت کنید، باید از لباس‌های آزاد استفاده کنید. برای هر کلینیک شرایط پوشیدن لباس متفاوت است و در این زمینه می‌توانید با تراپیست خود مشورت کنید. می‌توانید بخش‌هایی که نیاز به ماساژ ندارد را با وی در میان بگذارید. استفاده از حوله یا ملحفه برای پوشاندن بخش‌هایی از بدن که روی آنها کار نمی‌شود استفاده خواهد شد. می‌توانید از چند حوله و ملحفه برای اطمینان بیشتر استفاده کنید.

در ماساژ فول بادی بهتر است لباس خود را به صورت کامل درآورده تا نتیجه بهتری دریافت کنید. اگر در هنگام ماساژ تصمیم گرفتید که لباس خود را بپوشید، این حق را دارید که در جلسه ماساژ موضوع را با تراپیست در میان بگذارید.

ماساژ هپی چیست ؟

شاید در تعریف این سبک از ماساژ بتوان گفت که فرد در این شیوه ماساژ به هر چیزی می‌پردازد جز اصل ماساژ که این امر می‌تواند بسیار ناخوشایند باشد. بسیاری از افراد درصدد دریافت توضیحات لازم در مورد سوال ماساژ هپی یعنی چی هستند. در پاسخ باید گفت که این سبک از ماساژ در کشورهای خارجی بسیار مرسوم است و ماساژور سرویس‌هایی را به گیرنده ماساژ ارائه می‌دهد که باعث رفع نیاز جنسی فرد می‌شود.

در این سبک ماساژ، بیشتر بحث عشق ورزیدن مطرح است که در نهایت موجب آزاد شدن کشش‌های بدن شده و می‌تواند ارضای جنسی را به دنبال داشته باشد. این نوع ماساژ می‌تواند مضرات زیادی برای فرد داشته باشد چرا که باعث رفع نیاز جنسی از یک حالت نامتعارف خواهد شد.

تفاوت ماساژ فول بادی با هپی اند

حال که پاسخ پرسش ماساژ هپی اندینگ چیست را دریافت کردید، باید توجه داشته باشید که این سبک از ماساژ با ماساژ تمام بدن متفاوت است که این تفاوت باعث انتخاب نهایی گیرنده ماساژ می‌شود. در ماساژ تمام بدن تراپیست با ایده‌های متنوع و ارائه ماساژ بخش‌های متعارف سعی می‌نماید تا انرژی منفی گیرنده ماساژ را به صورت کامل تخلیه نماید.

کسانی که دارای بیماری‌، مشکلات روحی و جسمی هستند می‌توانند به آسانی از ماساژ فول بادی برای بهبود وضعیت بیماری خود استفاده کنند. این نوع ماساژ بسیار مفید بوده و می‌تواند باعث ارتقای سطح کلی سلامت بدن شود. در ماساژ هپی ماساژور تنها به فکر تامین نیاز جنسی خود و طرف مقابل است که این موضوع می‌تواند به مرور زمان و با تکرار، ضررهای زیادی به بدن برساند.

کلاهبرداری و سوء‌استفاده از افراد با ماساژ هپی

شاید به جرات بتوان گفت که استفاده از این شیوه ماساژ که در ایران غیرقانونی است توسط افراد به شکل هوشمندانه انجام می‌شود. برخلاف ماساژ فول بادی که به عنوان یک روش کلیدی و قانونی است، افرادی که خدمات هپی را ارائه می‌دهند، از قرار دادن آدرس خود به صورت مستقیم در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها خودداری می‌کنند.

ایجاد یک شیوه تبلیغاتی مؤثر باعث می‌شود تا بسیاری از افراد فریب این گونه خدمات را بخورند. این گونه افراد با ارائه یک شماره کارت نامشخص سعی می‌نمایند تا با دریافت پول‌های اعلام شده، دیگران را فریب دهند. امروزه افرادی زیادی اقدام به ماساژ هپی می‌کنند که به صورت غیرقانونی در حال کلاهبرداری و فعالیت هستند. توجه داشته باشید که این گونه ماساژ در ایران غیرقانونی بوده و از لحاظ عرف نیز نامتعارف است.

جمع بندی

یکی از بهترین راه‌های درمان مشکلات روحی و کاهش افسردگی، ماساژ درمانی است. در این مقاله به بررسی ماساژ فول بادی و هپی پرداخته شده است. در ماساژ نوع فول بادی تراپیست با استفاده از تکنیک‌های مختلف می‌تواند خدمات مؤثری را به گیرنده ماساژ ارائه نماید. در ماساژ هپی نیز که یک شیوه کلاهبرداری محسوب می‌شود، فرد تنها به فکر رفع نیاز جنسی گیرنده ماساژ است و در بسیاری از موارد با تحت تاثیر قرار دادن متقاضی سعی می‌نماید تا از وی کلاهبرداری نماید.

در صورتی که بخواهید سلامت کلی بدن خود را افزایش دهید و از یک شیوه درمانی قانونی استفاده کنید، بهتر است ماساژ فول بادی را امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *