ماساژ

ماساژ یومی هو چیست و چگونه انجام میشود؟

ماساژ یومی هو

زمانی که بخواهید مشکلات جسمی و گرفتگی عضلانی را رفع کنید، علاوه بر استفاده از داروهای شیمایی، می‌توانید از ماساژ درمانی استفاده کنید. در میان مدل‌های مختلف ماساژ، ماساژ یومی هو یک شیوه درمانی کاربردی است که به معنای ایجاد تعادل در لگن و بخش‌های مختلف بدن است. با نگاه به ابعاد این واژه می‌توان متوجه شد که ترکیب این واژه از زبان چینی گرفته شده است.

با استفاده از این شیوه درمانی ضمن جلوگیری از ایجاد اختلالات عضلانی، می‌تواند به درمان بسیاری از بیماری جسمی کمک نماید. در این مقاله قصد داریم تا به سوال ماساژ یومی هو چیست پاسخ دهیم و به بررسی ماساژ یومیهو بپردازیم و تاریخچه آن را با هم مرور کنیم.

تاریخچه ماساژ یومی هو

مبدع ماساژ سبک یومی هو آقای دکتر سایونجی است که در سال 1982 توانست این شیوه درمانی را در کشور ژاپن معرفی نماید. وی دارای تخصص ماساژ درمانی است که بر اساس شیوه‌های سنتی، فعالیت خود را آغاز کرد. مطالعات گسترده سایونجی باعث ابداع این سبک از ماساژ شد که در آن ماساژور سعی می‌نماید تا با ایجاد تعادل در لگن و سایر بخش‌های بدن، مشکلات عضلانی و ساختاری را رفع نماید. این نوع ماساژ پس از معرفی در کشور ژاپن مورد استقبال زیادی قرار گرفت و به عنوان اولین شیوه ماساژ درمانی شناخته شد.

ماساژ یومی هو

شاید بتوان گفت که این شیوه درمانی یک مزیت بسیار کلیدی برای متقاضیان دارد و آن هم خاصیت خود درمانی بدن است. برهم خوردن تعادل بدن به عنوان عامل اصلی بروز بیماری است لذا با استفاده از ماساژ یومی هو می‌توان این مشکل را تا حدود زیادی مرتفع کرد.

فواید یومی هو تراپی

استفاده از شیوه درمانی یومی هو تراپی به نسبت سایر شیوه‌های ماساژ درمانی دارای مزایای زیادی است که شناخت آن باعث می‌شود تا بتوانید در صورت نیاز از این شیوه استفاده کنید. همان‌طور که بیان شد در روش ماساژ یومی هو، تراپیست تلاش می‌نماید تا انحراف در ستون فقرات و دردهای لگن را به صورت حرفه‌ای کاهش دهد. درمان عارضه با این روش تا حدود زیادی برگشت ناپذیر خواهد بود که این امر برای بسیاری از افراد دارای اهمیت است.
در روش یومی هوتراپی ماساژور با در نظر گرفتن ارتباط میان عضله، مفصل و لگن سعی می‌نماید تا شیوه درمانی خود را اجرا نماید. در این روش درمانی، مالش عضلات به آرامی انجام می‌شود تا فشار به نقاط مختلف بدن وارد نشود. اعمال فشار عمودی بر نقطه مورد نظر باعث تقسیم فشار بر کل بدن خواهد شد. از مهم‌ترین فواید ماساژ یومی هو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• با استفاده از این شیوه درمانی نیاز به بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد.
• این روش درمانی خستگی را به صورت کامل از بدن خارج می‌نماید.
• به عنوان یک شیوه پیشگیرانه برای ابتلا به بیماری‌های گوناگون است.
• اگر ماساژ به سبک یومی هو در سنین رشد انجام شود باعث افزایش قد می‌شود.
• عضلات را محکم و قوی کرده و نیروی جنسی را تقویت می‌نماید.
• باعث افزایش انعطاف پذیری بدن و گردش مفاصل خواهد شد.
• ماساژ یومی‌هو با افزایش گردش خون در بدن می‌تواند برای جلوگیری از مشکلات قلب و عروق مؤثر باشد.

ماساژ یومی هو

ماساژ یومی هو تراپی چگونه انجام می‌شود ؟

در این شیوه ماساژ درمانی، به بدن انسان به مانند یک سیستم پیچیده نگاه می‌شود تا ماساژور با در نظر گرفتن شرایط کلی بتواند درمان مناسب را آغاز نماید. در این شیوه درمانی، ماساژور با تاثیر تمام عضوهای بدن بر سایر عضوها سعی می‌نماید تا ماساژ را آغاز نماید.

حال که با تاریخچه ماساژ یومی هو تراپی چیست آشنا شدید، باید بدانید که با نگاه به ابعاد این گونه ماساژ، می‌توان بیان کرد که علت بروز بسیاری از بیماری‌های امروزی، برهم خوردن تعادل در بدن است که باعث ایجاد یک ناهماهنگی می‌شود. لذا تراپیست برای این که بتواند مشکلات ایجاد شده را درمان نماید، از شیوه ماساژ سبک یومی هو برای بازگرداندن تعادل در بدن استفاده می‌کند. برای ایجاد تعادل، ماساژور کار خود را از لگن آغاز می‌نماید چرا که عامل اصلی برگرداندن تعادل در بدن لگن است.

در این سبک برخلاف سبک‌های دیگر ماساژ، از روغن ماساژ استفاده نمی‌شود چرا که تراپیست قصد ندارد تا به بافت‌های عمیق بدن دسترسی پیدا کند. در این تکنیک ماساژور با مالش، بدن را گرم کرده و سپس برای افزایش اثربخشی بیشتر، از فنون مختلف شیاتسو و کایروپروکتیک استفاده می‌نماید.

ماساژ یومی هو یک ماساژ سنگین به شمار می‌رود که در انتهای کار، تراپیست برای رفع خستگی از تکنیک‌های ریلکسیشن استفاده می‌نماید.

ماساژ یومی هو برای چه افرادی مناسب است ؟

این نوع ماساژ را می‌توان از دو منظر مورد بررسی قرار دارد لذا کسانی که قصد دارند تا ماساژ سبک یومی هو را امتحان کنند، بهتر است در مورد جنبه‌های مختلف این ماساژ اطلاعات خود را افزایش دهند. این سبک از ماساژ دارای جنبه پیشگیری و درمان است. در جنبه پیشگیری، فواید یومی هوتراپی باعث تعادل هورمون در بدن خواهد شد که این امر می‌تواند سیستم گوارش، عضلات و سیستم تنفس را بهبود ببخشد. بهبود وضعیت کلی بدن باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف خواهد شد.

در بحث درمانی نیز می‌توان ماساژ یومی مو را مورد بررسی قرار دارد چرا که ماساژور با اصلاح ساختار اسکلتی بدن می‌تواند ناراحتی مفصلی، آرتروز، دیسک کمر و گردن، مشکلات در سر و انواع آلرژی‌ها را درمان نماید. این سبک درمانی برای تمام افراد مناسب است چرا که باعث کاهش دردهای جسمی و روحی خواهد شد. لذا کسانی که دارای مشکلات زیر هستند می‌توانند از این سبک درمانی بهره‌مند شوند:

  • مادرانی که قادر به شیردهی به کودکان خود نیستند، می‌توانند از این شیوه درمانی استفاده کنند.
  • خانم‌هایی که دارای انحراف لگن هستند معمولا دچار زایمان دردناک می‌شوند، استفاده از ماساژ یومی‌هو باعث درمان انحراف لگن خواهد شد.
  • کسانی که می‌خواهند بینایی خود را تقویت کنند استفاده از این روش درمانی برای آنان مؤثر است.
  • بیماران دارای نرمی استخوان می‌توانند با استفاده از ماساژ یومی هو به راحتی وضعیت حرکتی خود را بهبود ببخشند.

ماساژ یومی هو

ممنوعیت‌های ماساژ یومی هو تراپی

می‌دانید که استفاده از این شیوه درمانی می‌تواند مزیت‌های زیادی برای استفاده کنندگان داشته باشد، اما برخی از بیماران و افراد به دلیل داشتن عارضه‌های شدید نمی‌توانند از ماساژ یومی‌هو استفاده کنند. عوارض یومی هو تراپی برای بیماران خاص بالاست و باعث تشدید بیماری خواهد شد. به عنوان نمونه کسانی که مبتلا به بیماری سرطان هستند و یا از واریس‌های شدید رنج می‌برند بهتر است از این شیوه ماساژ استفاده نکنند.

ماساژ یومی‌هو به گونه‌ای است که باعث حرکت لخته خون در عروق شده و بیماری‌های بیان شده را تشدید می‌نماید. این موضوع در مورد افرادی که مبتلا به سرطان خون هستند و یا از بیماری‌های شدید قلبی رنج می‌برند نیز صدق می‌نماید. اگر شیوه ماساژ درمانی یومی هو در محل تومور انجام شود، باعث گرم شدن تومور شده که این امر باعث منتشر شدن بیماری به نقاط مختلف خواهد شد. بهتر است قبل از انجام ماساژ یومی هو با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا عوارض انجام این کار را به حداقل خود برسانید.

جمع بندی

یکی از شیوه‌های ماساژ درمانی، استفاده از سبک ماساژ یومی هو است که با هدف پیشگیری و درمان انجام می‌شود. این شیوه درمانی توسط تراپیست با شناسایی عضلات مختلف بدن و در نظر گرفتن ارتباط بین آنها انجام می‌شود. ماساژور با در نظر گرفتن عدم تعادل ایجاد شده در مفصل لگن می‌تواند انعطاف پذیری بافت‌های عضلانی را تا حدود زیادی افزایش دهد. اگر بخواهید برای درمان بسیاری از مشکلات خود از یک شیوه درمانی مؤثر استفاده کنید، بهتر است ماساژ سبک یومی هو را امتحان کنید.

ماساژ درمانی با استفاده از این شیوه علاوه بر فواید بیان شده در این مقاله، برای درمان نازایی، جوانسازی پوست صورت و دفع سنگ کلیه نیز مفید است. اگر بخواهید ماساژ یومی‌هو را امتحان کنید کافی است به دنبال انتخاب یک تراپیست حرفه‌ای باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *