زیبایی

24 نوع از بهترین روغن صورت برای انواع پوست

روغن صورت برای انواع پوست

24 نوع از بهترین روغن صورت برای انواع پوست

حتی شما که پوست مستعد آکنه دارید می توانید از روغن صورت استفاده کنید. اگر کلمه روغن شما را گمراه کند، ما در این مقاله روغن صورت برای انواع پوست را توضیح میدهیم . شاید به این دلیل است که ایده قرار دادن روغن روی صورت شما ، مستعد آکنه ، کاملاً دیوانگی به نظر می رسد (این طور نیست) ، یا شاید پوست شما آنقدر حساس است که فکر می کنید نمی توانید از روغنی استفاده کنید (می توانید) ، یا شاید شما فقط فکر می کنید کل مفهوم روغن های صورت برای نیازهای شما در نگهداری از پوست بسیار گیج کننده است (قطعاً اینگونه نیست).

به هر دلیلی ، ما اینجا هستیم تا بگوییم که روغن صورت محصولی است که در واقع می تواند مشکلات پوستی شما را درمان کند، در حالی که چهره را روشن و براق میکند و به رویاهای شما تحقق می بخشد. بله، هر نوع پوستی می تواند از آن استفاده کند. در این مقاله با روغن های صورت برای انواع پوست آشنا خواهید شد.

روغن صورت برای پوست چرب

روغن صورت برای پوست چرب

به نظر غیر عقلانی می رسد، اما روغن مناسب نه تنها می تواند برای از بین بردن چربی اضافی صورت شما عمل کند، بلکه به ایجاد ثبات و تنظیم تولید سبوم پوست (به عنوان مثال روغن طبیعی پوست) کمک می کند تا در کل چربی کمتری داشته باشید. و اجازه دهید کل مسئله بافت را توضیح دهیم: به دلیل وزن مولکولی متفاوت ، بسیاری از روغن ها بیشتر شبیه یک سرم یا اسانس هستند بنابراین پوست احساس سیری شدن نمی کند.

متخصصین پیشنهاد می کنند در آخرین مرحله ، پس از مرطوب کردن ، از روغن استفاده شود. “وقتی از مرطوب کننده برای پوست چرب استفاده می کنید ، این ماده به طور کلی سبک و فاقد چربی است ، بنابراین می خواهید این مواد ابتدا در پوست جذب شوند تا از انسداد منافذ و مسدود شدن آن جلوگیری شود. سپس ، می توانید یک لایه محافظ روغن به آن اضافه کنید. مرطوب کننده برای جلوگیری از دست دادن آب صورت است. ”

چه چیزی استفاده کنید:

روغن جوجوبا

جوجوبا نه تنها یک روغن فوق العاده سبک و قابل تنفس است (که آن را برای پوست های ترکیبی که هنوز هم به مقداری رطوبت نیاز دارند) ، بلکه از آنجا که جوجوبا در واقع شکسته و حل کننده سبوم است ، به کنترل درخشندگی پوست شما نیز کمک می کند.

روغن دانه انگور

اگر پوست شما به طرز باورنکردنی چرب است – شما هرگز روی پوست صورت لکه خشک نداشته اید – روغن هسته انگور را انتخاب کنید. این یک جمع کننده طبیعی است (و کمی بیشتر از روغن جوجوبا خشک می شود) ، بنابراین به مات شدن پوست شما کمک می کند.

روغن صورت برای پوست خشک

روغن صورت برای پوست خشک

شما فکر می کنید که هر نوع روغن صورت به طور خودکار برای خشکی پوست مناسب است ، اما مانند همه موارد در زیبایی ، به همین سادگی نیست. بعضی از روغن ها به طور طبیعی جمع کننده و سبک تر از مابقی هستند (مانند جوجوبا ، هسته انگور و روغن انار) ، بنابراین نوع پوست خشک می خواهد از یک روغن غنی با اسید اولئیک زیاد استفاده کنند – یک اسید چرب که به حالت دهی پوست ، زیاد شدن رطوبت و تحریک ناشی از خشکی کمک می کند.-

متخصصین می گوید: “3-5 قطره از روغن مورد نظر خود را با مرطوب کننده شبانه خود مخلوط کنید و آن را به صورت و گردن خود بمالید.”

چه چیزی استفاده کنید:

روغن بادام

کاملاً آبرسان و ساده و ملایم و مناسب برای هر فرد مبتلا به اگزما ، درماتیت یا کاملاً خشک پوست است. همچنین فوق العاده سرشار از ویتامین A است. هنگامی که به صورت موضعی و در طولانی مدت استفاده می شود ، پوست را مقداری صاف میکند و خاصصیت آبرسانی نیز برای پوست دارد.

روغن مارولا

این روغن در عرض چند دقیقه از ماساژ دادن بر روی پوست ، جذب آن می شود ، اما به اندازه کافی غنی است که می تواند پوست خشک شما را به مدت طولانی  مرطوب و آرام کند (به لطف دوز سنگین اسیدهای چرب).

روغن صورت برای پوست مستعد آکنه

روغن صورت برای پوست مستعد آکنه

اکثر درمان های آکنه در بازار با مواد تحریک کننده ای پر می شود که پوست شما را از روغن های طبیعی پاک می کند. وقتی پوست شما خشک و ملتهب است ، بیش از حد تولید سبوم می کند و منجر به ایجاد جوش و جوش های سرسیاه می شود. با این حال ، روغن های صورت بدون آکنه برای تغذیه پوست کار می کنند ، بنابراین بدن شما می تواند زخم های موجود در بدن را بهبود بخشد بدون اینکه باعث ایجاد بیشتر شود. اگر هنوز ترسیده اید که روغن باعث بدتر شدن پوست شما می شود ، به مدت یک هفته یکی ازروغن ها را در ناحیه مستعد آکنه صورت تست کنید (این واکنش واکنش پذیرترین نقطه و در نتیجه دقیق ترین نقطه خواهد بود) تا ببینید که چه چیزی اتفاق می افتد.

چه چیزی استفاده کنید:

روغن انار

این ماده نه تنها به طور طبیعی ضد باکتری و ضد التهاب است (بنابراین به شما کمک می کند تا با باکتری های ایجاد کننده در منافذ پوست شما مقابله کند و در عین حال بقیه پوست ملتهب  شما را نیز آرام کند) ، بلکه بسیار سبک وزن است ، بنابراین احساس ماسک چرب را به شما نمیدهد.

روغن گل رز

هنگامی که می خواهید پوست تحریک شده ، متورم ، قرمز و پر از جوش را درمان کنید ، راهکارهای زیادی را امتحان میکنید ، روغن گل رز بهترین راهکار است. روغن بی ضرری که  پوست را عمیقا آبرسانی می کند (بدون خفه شدن منافذ پوست) و با اسیدهای چرب که باعث از بین رفتن جای زخم های آکنه و کاهش قرمزی پوست می شود بهترین گزینه خواهد بود.

روغن صورت برای پوست نرمال

روغن صورت برای پوست نرمال

شما می توانید از یک روغن پایه OG استفاده کنید بدون اینکه نگران مسدود شدن منافذ ، تحریک و خشکی آن باشید. پوست طبیعی خشکی کمتری دارد ، بنابراین در مقایسه با نوع پوست خشک ، روغن کمتری لازم است. سعی کنید 2-3 قطره را با مرطوب کننده شب خود مخلوط کنید.

چه چیزی استفاده کنید:

روغن آرگان

تنها روغن را که برای چهره خود نیاز دارید ،.روغن آرگان غنی و تسکین دهنده است ، و به طرز باورنکردنی سرشار از ویتامین E است – آنتی اکسیدانی که با جلوگیری از آسیب به محیط زیست ، از آسیب پوست ، لکه های تیره و خطوط ظریف جلوگیری می کند.- صبح یا شب صورت خود را با آن ماساژ دهید (یا هر دو!) به عنوان مرحله آخر برنامه مراقبت از پوست.

روغنهای رتینول

این در واقع نوعی روغن نیست. یک روغن ملایم با خوشه رتینول رنگ شما را روشن می کند ، چروک شما را پاک می کند ، برجستگی های شما را صاف می کند و پوست شما را آبرسانی می کند ، همه بدون تحریک صورت شما انجام میشود

هر شب بعد از مرطوب کردن پوست از آن استفاده کنید و اگر در واقع از مرطوب کننده استفاده نمی کنید ، یک مرطوب کننده تهیه کنید ، زیرا رتینول ها می توانند پوست شما را به آرامی خشک کنند و منجر به مشکلات پوستی شوند.

روغن صورت برای پوست حساس

روغن صورت برای پوست حساس

اگر پوست حساسی دارید ، به یک روغن صورت نیاز دارید که به طور خاص برای آرام بخشی به پوست و مقوی طراحی شده باشد. و این به معنای یافتن فرمولی است که ملایم و کاملاً صفر با روغنهای اسانسی باشد. مانند اسطوخودوس ، نعناع فلفلی و گل سرخ – که فقط پوست حساس را تحریک می کند.

هر کدام از روغن ها را که انتخاب می کنید ، ابتدا آن را امتحان کنید (آن را زیر گوش خود نزدیک فک بزنید) و 24 ساعت منتظر بمانید تا عکس العمل نشان دهد. اگر پوست شما بدون مشکل به نظر می رسد. می توانید صبح ، شب یا هر دو آن را به عنوان آخرین مرحله از برنامه مراقبت از پوست روی صورت ماساژ دهید.

چه چیزی استفاده کنید:

روغن مورینگا

این روغن با توانایی بالا، دارای آنتی اکسیدان (برای محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد تحریک کننده) ، اسیدهای چرب (برای کمک به ترمیم پوست خشک و آسیب دیده) و ضد التهاب ها (برای آرام کردن پوست تحریک شده) است. همچنین سبک است ، در عین حال برای پوست خشک به اندازه کافی مرطوب کننده است ، بنابراین می توانید به راحتی آن را زیر بزنید.

روغن آلوئه ورا

دقیقاً مانند روغن مورینگا ، روغن آلوئه نیز از داروهای ضد التهاب و آنتی اکسیدان  است ، اما علاوه بر این ، یک ضد باکتری و جمع کننده طبیعی نیز محسوب می شود و آن را به گزینه ای مناسب برای پوست های حساس و همچنین چرب یا مستعد آکنه تبدیل می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *