ماساژ

7 فایده ماساژ در منزل

ماساژ در منزل

با توجه به اینکه ماساژ، نقش قابل توجهی در میزان آرامش افراد دارد، بیشتر کشورهای دنیا از ماساژ درمانی به عنوان ابزاری مؤثر در بهبود سلامت افراد، بهره می‌جویند. ماساژ درمانی علاوه بر رفع خستگی‌های جسمی، سبب از بین رفتن خستگی‌های روانی نیز می‌گردد و با توجه به دنیای پرتنش کنونی، عاملی مهم در سلامت روان افراد محسوب می‌شود. ماساژ دارای انواع گوناگونی است که بسته به سلیقه افراد و نوع نیاز آن‌ها، تعیین می‌گردد. در ادامه به توضیحات بیشتری در باب اهمیت و تأثیر ماساژ بر سلامتی انسان، انواع ماساژ و شرایط ماساژ در منزل می‌پردازیم.

اهمیت ماساژ بر سلامت انسان

اهمیت ماساژ بر سلامت انسان

زندگی پرشتاب امروز، استرس‌های ناشی از  مشکلات کاری و روابط اجتماعی، دوری از طبیعت، تغذیه ناسالم و کم تحرکی، از عوامل زیان باری است که سلامت افراد را به خطر انداخته است؛ بنابراین همه انسان‌ها پس از گذراندن یک روز سخت و پر تنش، به آرامش جسمی و روانی نیاز دارند و می‌توان گفت که ماساژ نقش زیادی در ایجاد این آرامش دارد. ماساژ با افزایش گردش خون از ایجاد هرگونه لخته یا بافتی در رگ جلوگیری می‌کند. بهبود سردردهای میگرنی، شادابی و جوان سازی پوست، بالابردن سیستم ایمنی بدن، بالا بردن انعطاف بدنی و رفع سلولیت پوستی، از دیگر مزایای ماساژ محسوب می‌شود. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که ماساژ علاوه بر بهبود شرایط جسمی، تأثیر بسزایی در رهایی از اضطراب و فشارهای روانی دارد و با کاهش کورتیزول و انسولین در خون، میزان استرس را نیز کاهش می‌دهد.

ماساژ در منزل

ماساژ در منزل، نوعی ماساژ درمانی است که در بهترین مکان اختصاصی و بهترین حالت ممکن ایجاد می‌گردد و عاملی برای ساختن یک روز خوب و پر انرژی محسوب می‌شود. ماساژ در منزل، گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که قصد دارند روز خود را به دور از هر رفت و آمد و دغدغه‌ای سپری کنند. شما می‌توانید با انتخاب این آپشن، از یک تیم حرفه‌ای ماساژ بخواهید که بهترین ماساژورهای خود را به منزل شما رهسپار کند تا در محیطی بدون استرس، بدنتان ریکاوری شود.

اهمیت و کاربرد ماساژ در منزل

اهمیت و کاربرد ماساژ در منزل

همه افراد با توجه به سن و شرایطی که دارند می‌توانند از تاثیرات ماساژ بهرمند شوند. اما معمولاً افرادی که مشکلات حرکتی و دردهای استخوانی دارند، بیشترین طرفداران ماساژ در منزل می‌باشند. انجام ماساژ در خانه می‌تواند برای افراد افسرده، زنان باردار، کودکان و شیرخواران نیز مفید و کاربردی باشد. همچنین برای بازیابی توان ورزشکارانی که دچار آسیب دیدگی شده‌اند، بسیار تاثیرگذار است و روند بهبود سلامت آن‌ها را تسریع می‌بخشد. بهتر است پیش از دعوت یک ماساژور به منزل خود، نیاز و علاقه خود را با کلینیک ماساژ درمانی، در میان بگذارید.

مزایای ماساژ در منزل

با توجه به مزایای بسیار زیاد این نوع از ماساژ در ادامه به بخشی از آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

  • صرفه جویی در هزینه و زمان و عدم نیاز به مراجعه به مراکز ماساژ درمانی
  • تأثیر بیشتر ماساژ درمانی به دلیل حضور در منزل شخصی
  • استفاده از محیط شخصی و عدم دغدغه بازگشت به منزل
  • امکان زمان بندی براساس برنامه ریزی‌های شخصی
  • امکان بهره مندی افراد کم توان و آسیب دیده از موقعیت ماساژ درمانی
  • عدم معطلی و انتظار برای دریافت نوبت
  • بهره مندی از یک ماساژور حرفه‌ای و متخصص ثابت در هر نوبت مراجعه

مزایای ماساژ در منزل

انواع ماساژ در منزل

با توجه به اینکه شما درخواست یک ماساژور می‌دهید. می‌توانید درخواست هر نوع از ماساژی که مد نظرتان است را داشته باشید. انتخاب نوع ماساژ می‌تواند بر اساس علاقه و تشخیص شخصی شما باشد و یا با مشاوره ماساژور با توجه به هدف شما از ماساژ بهترین نوع ممکن را انتخاب کنید.

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی نوع ملایمی از ماساژ است. معمولاً برای افرادی که تاکنون ماساژ انجام نداده‌اند و نسبت به لمس حساس هستند، کاربردی است. این ماساژ با کمک به آزادسازی گره‌های عضلانی، از بین برنده خستگی‌های روزانه و کوفتگی‌های بدن است و گزینه مناسبی برای استراحت محسوب می‌شود. ماساژ سوئدی بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

 

 ماساژ بافت عمیق

ماساژ بافت عمیق مشابه ماساژ سوئدی است و برای بهبود و از بین بردن دردهای عضلانی، سفتی عضلات و کاهش اضطراب مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انجام این ماساژ  حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان لازم است. در این زمان ماساژور با ایجاد فشار بر روی ماهیچه‌ها و بافت‌های بدن موجب کاهش دردهای عضلانی می‌گردد.

ماساژ نقطه‌ای

از ماساژ نقطه‌ای برای بهبود سلامت افرادی که دچار دردهای مزمن یا صدمات خاصی شده‌اند، استفاده می‌شود. در این نمونه، ماساژور با تمرکز بر روی نقاط سفت بافت‌های عضلانی و تحریک آن، درد را کاهش می‌دهند. مدت زمان ماساژ نقطه‌ای همانند ماساژ سوئدی، ۶۰ تا ۹۰ دقیقه می‌باشد. بهتر است بعد از بیداری از خواب، این ماساژ در منزل دریافت کنید. تا تأثیر بیشتری در بهبودی بدن داشته باشد.

ماساژ شیاتسو

به طور معمول برای افرادی که قصد رهایی از درد، تنش و استرس را دارند و می‌خواهند به آرامش مناسبی دست پیدا کنند، ماساژ شیاتسو پیشنهاد می‌شود. این نوع ماساژ، ماساژی ژاپنی است و بر روی تمامی قسمت‌های بدن انجام می‌شود. ممکن است برای آرامش بیشتر، ماساژور در قسمت‌های خاصی، تمرکز بیشتری کند. اگر قصد کار درمانی در خارج از منزل با این نوع ماساژ را دارید می‌توانید به طور کامل لباس پوشیده باشید.

ماساژ شیاتسو در منزل

ماساژ آروماتراپی

این نوع ماساژ با استفاده از روغن‌های مخصوص و ترکیبی از فشارهای نرم و ملایم می‌باشد. برای ماساژ آروماتراپی بهتر است هیچ لباسی به جز لباس زیر به تن نداشته باشید. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند تا در منزل از فواید این ماساژ بهرمند شوند. از جمله فواید آن شامل کاهش اضطراب و از بین بردن افسردگی می‌باشد.

ماساژ سنگ داغ

این ماساژ مانند ماساژ سوئدی است، تنها ماساژور علاوه بر دست‌های خود از سنگ‌های داغ نیز استفاده می‌کند. اشخاصی که درد عضلانی دارند، این نوع ماساژ بسیار مناسب می‌باشد. هم‌چنین برای بهبود گردش خون در بدن نیز بسیار مفید می‌باشد. در حین ماساژ، سنگ‌های داغ در قسمت‌های مختلف بدن قرار می‌گیرند. از دیگر انواع ماساژ که بیشتر افراد تمایل دارند در منزل صورت پذیرد، این ماساژ می‌باشد. شما در طول ماساژ نباید لباس به تن داشته باشید. این ماساژ معمولاً به 90 دقیقه زمان احتیاج دارد.

در نهایت سعی شد در این محتوا علاوه بر توضیحاتی درباره ماساژ درمانی در منزل ، انواع ماساژ نیز توضیح داده شود. همچنین مقدار زمان لازمه و مناسب برای هر کدام از آن ها نیز ذکر شود تا برای زمان اعلامی به ماساژور دقت بیشتری داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *